MAŁY ODKRYWCA- CZY DUŻY OZNACZA CIĘŻKI?

W dniu 15.11.2016 odbyły się kolejne zajęcia z cyklu : "Mały Odkrywca". Dzieci z grupy: "Misie" i "Żabki" miały okazję przekonać się, że nie zawsze największy worek oznacza najcięższy.

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA 2016

15 listopada przyjęliśmy trzylatki z grupy "Wiewiórek" w poczet prawdziwych Przedszkolaków Przedszkola Publicznego nr 5 im. Przyjaciół Jeżyka Tuptusia. Dokonano tego poprzez akt Pasowania.

WYCIECZKA DO BAWIALNI

Dnia 8 listopada 2016 roku "Motylki" i "Misie" wybrały się na wycieczkę do Bawialni Baby-Fit w Sosnowcu. Dzieci bawiły się tam doskonale.

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

W dniu 02.11.2016 w grupie: "Misie" odbyły się kolejne zajęcia mające na celu rozwijanie czytelnictwa wśród naszych przedszkolaków.

We wtorek 25.X przedszkolaki uczestniczyły w koncercie muzycznym: "Legendy polskie". Poprzez ruch i taniec odtwarzały legendę: "O trzech braciach - Lechu, Czechu i Rusie".

GRZYBOBRANIE

Nasze "Biedroneczki" wybrały się na "grzybobranie w sali przedszkolnej". Do swoich koszyczków nazbierały pysznych maślaków, borowików i kozaczków.

Kategoria: Aktualności całość aktualności: GRZYBOBRANIE

18 października obchodziliśmy w naszym przedszkolu urodziny Jeżyka Tuptusia. Na uroczystość przybyli jego przyjaciele: "Wiewiórki" "Motylki", "Misie", "Biedronki", "Żabki", "Pszczółki". Wszyscy bawili się wyśmienicie a na koniec spożywali obiadek z ogniska - pieczonki z ziemniaków oraz żurek.

WYCIECZKA DO KUŹNICZKI

Dnia 14 października 2016 roku dzieci z grup: "Biedronek" "Pszczółek" i "Żabek" wyjechały na bardzo ciekawą edukacyjnie i krajoznawczo wycieczkę.

MAŁY ODKRYWCA - DO CZEGO SŁUŻY WAGA?

W dniu 11.10.2016 w grupie: "Misie" i "Żabki" odbyły się kolejne zajęcia z cyklu: "Mały Odkrywca". Tym razem dzieci poznały różne rodzaje wag oraz zasadę ich działania.

MISIOWA SAŁATKA OWOCOWA

Smaczna i zdrowa sałatka owocowa