• Pierwsza

20 listopada w Polsce obchodzony jest OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRAW DZIECKA. Dzień ten był okazją do przypomnienia wszystkim naszym podopiecznym ich praw i obowiązków.

18 listopada odbyło się w przedszkolu spotkanie rodziców z psychologiem dziecięcym ze Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie: "Jestem z Tobą" w Czeladzi. Tematyką prelekcji był "Wpływ rodziny na rozwój społeczny dziecka - czyli, w jaki sposób dzieci uczą się zasad rodziców"

17 listopada w przedszkolu odbyło się spotkanie z panią bibliotekarką. To kolejny rok współpracy z Miejska Biblioteką Publiczną - Filią nr 2 w Czeladzi-Piaskach. Tym razem tematyką były różnorodne środki transporu.

Przypadający na 5 listopada MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK stał się inspiracją do rozwijania talentów plastycznych u naszych podopiecznych. Z tej okazji wszystkie dzieci z naszego przedszkola 6 listopada uczestniczyły w konkursie plastycznym pt; "Mój ulubiony bohater z bajki."

W dniu 6 listopada w grupie „Pszczółki” odbyło się zajęcie w ogrodzie przedszkolnym. 5- latki bezpośrednio doświadczały przyrodę.

3 i 5 listopada w uroczystej atmosferze odbyły się pasowania na przedszkolaka w grupach: "Misiów" i "Motylków". Przedszkolaki świętowały w towarzystwie Jeżyka Tuptusia, który bawił się i tańczył razem z nimi.

Dnia 22 października wszystkie dzieci z naszego przedszkola spotkały się z Jeżykiem Tuptusiem i jego przyjaciółką - Panią Jesienią. Wizyta ta przebiegała w atmosferze humoru, tańca, wesołej zabawy. Przedszkolaki przygotowały na to spotkanie piękne jesienne nakrycia głowy z materiału przyrodniczego.

W październiku br. w naszym przedszkolu odbył się międzygrupowy konkurs nt: "KAPELUSZ PANI JESIENI". Jego celem było zaznajomienie dzieci z różnymi sposobami wykorzystania jesiennego materiału przyrodniczego w pracach plastycznych

Dnia 20 października pięciolatki z grup: "Żabek" i "Pszczółek" odbyły wspólną wycieczkę do Dąbrowy Górniczej - Kuźniczki. Zajęcia edukacyjne: "Od ziarenka do bochenka", w którym uczestniczyły nasze przedszkolaki miały na celu zapoznanie najmłodszych z etapami powstawania chleba.

„Żeby zdrowo żyć, trzeba czystym być!” Dzieci z naszego przedszkola dowiedziały się: dlaczego należy myć często ręce, w jaki sposób dbać prawidłowo o higienę osobistą, jakie niebezpieczeństwa niesie brak dbałości o czystość oraz to, że wiele chorób spowodowanych jest niewłaściwą higieną.

• Pierwsza