Jesteś na: Strona główna / Nasze Przedszkole / Nasza oferta

Naszą misją jest stwarzanie dzieciom warunków do zaspokojenia dziecięcych potrzeb i marzeń              oraz samorealizacji. Służymy pomocą w osiągnięciu pełni indywidualnego rozwoju i doskonałości.

W roku szkolnym 2018/2019 w Przedszkolu Publicznym nr 5 w Czeladzi im. Przyjaciół Jeżyka Tuptusia realizujemy następujące programy nauczania:

Program wychowania przedszkolnego: „Rozwój – Wychowanie – Edukacja” Anna Stalmach-Tkacz, Karina Mucha  -  NOWA ERA

Program wychowawczo-profilaktyczny Przedszkola Publicznego nr 5 w Czeladzi im. Przyjaciół Jeżyka Tuptusia w roku szk. 2018/2019

Program adaptacyjny Przedszkola Publicznego nr 5 w Czeladzi im. Przyjaciół Jeżyka Tuptusia

Program preorientacji zawodowej dzieci w Przedszkolu Publicznym nr 5 w Czeladzi im. Przyjaciół Jeżyka Tuptusia. Rok szk. 2018/2019

Programy autorskie:

„Dziecko badaczem i odkrywcą” – Edukacja przyrodnicza

„Twórczy przedszkolak – ekspresja plastyczna dziecka w odniesieniu do literatury” – Edukacja plastyczna z wykorzystaniem literatury

Przedszkole Publiczne Nr 5 im. Przyjaciół Jeżyka Tuptusia usytuowane jest w dzielnicy Piaski przy ulicy Krótkiej 1                 w Czeladzi.

Placówka czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 6.00 – 17.00.

Przedszkole prowadzi nieodpłatną działalność wychowawczo-dydaktyczną w zakresie wychowania przedszkolnego w wymiarze    5 godzin dziennie, pozostały czas przebywania dzieci w placówce jest odpłatny a wysokość opłaty regulują odrębne przepisy

Posiadamy duży ogród  wyposażony w piaskownice oraz urządzenia rekreacyjno-sportowe przeznaczone dla dzieci.

Warunki lokalowe i wyposażenie placówki odpowiadają potrzebom rozwojowym i możliwościom psychofizycznym naszych podopiecznych. Sale zabaw są  estetyczne i kolorowe  ze zorganizowanymi kącikami tematycznymi do podejmowania różnych inicjatyw.

Obecnie nasze przedszkole jest placówką sześciooddziałową.

3-latki  - BIEDRONKI

3-4- latki - MISIE

4-latki - ŻABKI

5-latki - WIEWIÓRKI

5-6-latki - PSZCZÓŁKI

6 -latki - MOTYLKI

Kadra przedszkola systematycznie doskonali swoje kwalifikacje zawodowe, dostosowując zajęcia do zindywidualizowanych potrzeb i oczekiwań dzieci oraz rodziców.

Mając na uwadze podnoszenie jakości pracy, nasze przedszkole uczestniczy w różnorodnych akcjach, projektach, konkursach i imprezach organizowanych na terenie gminy oraz poza nią.

Redakcja strony: Nasza oferta Rejestr zmian

• Pierwsza publikacja:Kocyjan Iwona2018-12-27 15:25:02