Jesteś na: Strona główna / Nasze Przedszkole / Nasza oferta

Naszą misją jest stwarzanie dzieciom warunków do zaspokojenia dziecięcych potrzeb i marzeń              oraz samorealizacji. Służymy pomocą w osiągnięciu pełni indywidualnego rozwoju i doskonałości.

W roku szkolnym 2020/2021 w Przedszkolu Publicznym nr 5 w Czeladzi im. Przyjaciół Jeżyka Tuptusia realizujemy następujące programy nauczania:

Rozwój-Wychowanie-Edukacja. Program wychowania przedszkolnego  -  Anna Stalmach-Tkacz, Karina Mucha,   wydawnictwo Nowa Era

Program wychowawczo-profilaktyczny Przedszkola Publicznego nr 5 w Czeladzi im. Przyjaciół Jeżyka Tuptusia

Program adaptacyjny Przedszkola Publicznego nr 5 w Czeladzi im. Przyjaciół Jeżyka Tuptusia

Program preorientacji zawodowej dzieci w Przedszkolu Publicznym nr 5 w Czeladzi im. Przyjaciół Jeżyka Tuptusia.

Programy autorskie:

„Dziecko badaczem i odkrywcą” – Edukacja przyrodnicza

„Twórczy przedszkolak – ekspresja plastyczna dziecka w odniesieniu do literatury” – Edukacja plastyczna z wykorzystaniem literatury

Przedszkole Publiczne Nr 5 im. Przyjaciół Jeżyka Tuptusia usytuowane jest w dzielnicy Piaski przy ulicy Krótkiej 1  w Czeladzi.

Placówka czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 6.00 – 17.00

Przedszkole prowadzi nieodpłatną działalność wychowawczo-dydaktyczną w zakresie wychowania przedszkolnego w wymiarze   5 godzin dziennie, pozostały czas przebywania dzieci w placówce jest odpłatny a wysokość opłaty regulują odrębne przepisy

Posiadamy duży ogród  wyposażony w piaskownice oraz urządzenia rekreacyjno-sportowe przeznaczone dla dzieci.

Warunki lokalowe i wyposażenie placówki odpowiadają potrzebom rozwojowym i możliwościom psychofizycznym naszych podopiecznych. Sale zabaw są  estetyczne i kolorowe  ze zorganizowanymi kącikami tematycznymi do podejmowania różnych inicjatyw.

Obecnie nasze przedszkole jest placówką sześciooddziałową.

3-latki  - MISIE

3-4- latki - MOTYLKI

4-latki - PSZCZÓŁKI

5-latki - BIEDRONKI

5-6-latki - WIEWIÓRKI

6 -latki - ŻABKI

Kadra przedszkola systematycznie doskonali swoje kwalifikacje zawodowe, dostosowując zajęcia do zindywidualizowanych potrzeb i oczekiwań dzieci oraz rodziców.

Mając na uwadze podnoszenie jakości pracy, nasze przedszkole uczestniczy w różnorodnych akcjach, projektach, konkursach i imprezach organizowanych na terenie gminy oraz poza nią.

Redakcja strony: Nasza oferta Rejestr zmian

• Pierwsza publikacja:Kocyjan Iwona2020-09-06 21:14:07